Květen
05
2015

OCHRANA VOLNĚ ŽIJÍCÍCH ŽIVOČICHŮ II.část

Dne 5.května 2015 jste zváni na  II. část prezentaci pro jednotlivce i školní kolektivy z cyklu FILM A ŠKOLA v okruhu zaměřeném na environmentální výchovu, vzdělávání a osvětu pod názvem „O zvířatech a lidech očima obyvatel Libereckého kraje“, který seznamuje děti, studenty, jejich rodiče a učitele, ale i širokou veřejnost  s odlišnostmi chovu zvířat, žijících ve volné přírodě všech kontinentů s důrazem na  Liberecký kraj, v souladu s jejich životními potřebami, s legislativní úpravou vztahující se k chovu jednotlivých volně žijících druhů savců, ptáků a ryb.

Součástí prezentace „ Ochrana volně žijících živočichů“  je rozvíjení kapitol ze Studijní příručky na téma: „ANTROPOCENTRISMUS“. Přednáší pan RNDr.Jan Plesník CsC.

Zúčastnění se mohou  zapojit do soutěže rozvíjení  témat o regionálně významné motivy na téma: „O zvířatech a lidech“ z mého pohledu, mé rodiny, mé komunity, mého regionu, jejíž výstupem bude napsání příběhu na téma : „ Napiš i Ty svůj příběh“ a zašli na story@filmaskola.eu. Soutěž bude ukončena 30.6.2016. Práce budou následně vyhodnoceny a nejlepší z nich publikovány ve sborníku „O zvířatech a lidech“ a odměněny hodnotnými cenami, které tvoří zájezd po Středozemním moři na katamaránu Valhala,  trekingové kolo, trička s obrázkem tuleně, DVD filmy, knihy a atd. Více informací na www.filmaskola.eu

Vzdělávací program je doplněn o pracovními listy na téma : „ Zvířata – a jejich prostředí“  navazující na Studijní příručku Libereckého kraje.

Součástí každého projektu jsou i lektorské úvody před projekcí, moderované besedy lektora se žáky za účasti tvůrců filmu a dalších expertů z regionu, stejně tak jako tradiční i mediální vzdělávací pomůcky ( vzdělávací brožurky nebo studijní příručky).

A závěr bude promítnut přírodovědný dokumentární film Mír s tuleni.

 

Pracovní list téma ANTROPOCENTRISMUS_JP2.pdf

Prezentace Ochrana volně žijících živočichů s důrazem na Liberecký kraj (2.část)

 

 

 

 

 

článek zobrazen: 964x
Objednat Export do PDF
fotogalerie

Filmová & vzdělávací společnost


story@filmaskola.eu

​Tel. 00420 776121212
Tel. 00420 775981212
Fax. 00420 233323112
Zemědělská 12
160 00 - Praha 6
Copyright © 2010-2021 - IamWRS vyroba-www.cz