OCHRANA VOLNĚ ŽIJÍCÍCH ŽIVOČICHŮ

Dne 6.října 2014 jste zváni na I. část prezentaci pro jednotlivce i školní kolektivy z cyklu FILM A ŠKOLA v okruhu zaměřeném na environmentální výchovu, vzdělávání a osvětu pod názvem „O zvířatech a lidech očima obyvatel Libereckého kraje“, který seznamuje děti, studenty, jejich rodiče a učitele, ale i širokou veřejnost s odlišnostmi chovu zvířat, žijících ve volné přírodě všech kontinentů s důrazem na Liberecký kraj, v souladu s jejich životními potřebami, s legislativní úpravou vztahující se k chovu jednotlivých volně žijících druhů savců, ptáků a ryb.

Součástí prezentace „ Ochrana volně žijících živočichů“ je rozvíjení kapitol ze Studijní příručky na téma: „DOMESTIKACE“. Přednáší pan RNDr.Jan Plesník CsC.

Zúčastnění se mohou zapojit do soutěže rozvíjení témat o regionálně významné motivy na téma: „O zvířatech a lidech“ z mého pohledu, mé rodiny, mé komunity, mého regionu, jejíž výstupem bude napsání příběhu na téma: „ Napiš i Ty svůj příběh“ a zašli na story@filmaskola.eu. Soutěž bude ukončena 30.6.2016. Práce budou následně vyhodnoceny a nejlepší z nich publikovány ve sborníku „O zvířatech a lidech“ a odměněny hodnotnými cenami, které tvoří zájezd po Středozemním moři na katamaránu Valhala, trekingové kolo, trička s obrázkem tuleně, DVD filmy, knihy a atd. Více informací na www.filmaskola.eu

Vzdělávací program je doplněn o pracovními listy na téma: „ Zvířata – a jejich prostředí“ navazující na Studijní příručku Libereckého kraje.

Součástí každého projektu jsou i lektorské úvody před projekcí, moderované besedy lektora se žáky za účasti tvůrců filmu a dalších expertů z regionu, stejně tak jako tradiční i mediální vzdělávací pomůcky ( vzdělávací brožurky nebo studijní příručky).

A závěr bude promítnut přírodovědný dokumentární film Mír s tuleni.

PRACOVNi_LIST_LK_TEMA_DOMESTIKACE_JP.pdf

prezentace Ochrana volně žijících živočichů s důrazem na Liberecký kraj  (I.část)

Objednat Export do PDF